Janod

 

Janod je francúzska značka s dlhoročnou históriou, špecializujúca sa na tvorbu tradičných hračiek a hier z kvalitného dreva a kartónu. Obstála v skúške času, pretože sa prispôsobuje potrebám detí a ich rodičov. Prispieva k zdravému vývoju detí, pretože sa podieľa na ich bezpečnom rozvoji. V roku 2016 získala značka Janod tretiu priečku v hodnotení najobľúbenejších hračiek pre bábätká a batoľatá v ankete časopisu Edutes a v roku 2018 sa dokonca posunula o jednu priečku a skončila na druhom mieste.

Janod prináša na náš trh kvalitné zdravé dizajnové hračky

Dizajn drevených hračiek Janod je nadčasový. Francúzsky výrobca prináša deťom hračky, ktoré sú zábavné, kreatívne a pre deti vizuálne atraktívne. Značka vytvára série hračiek, ktoré sú funkčné, zábavné a nespôsobujú vizuálny smog. Séria Pure, Sweet Cocoon či Didaktik sa vyznačujú zaujímavým farebným prevedením, ktorý nepôsobí rušivo. Drevené hračky sú zárukou kvality, ktorá prežíva už dlhé desaťročia. Preniesť sa vďaka značke Janod v čase a umožniť svojim deťom hru s kvalitnými drevenými hračkami môžete aj vy.

Aké produkty tvoria značku Janod?

V portfóliu značky Janod nájdete jedinečné dizajnové hračky pre deti od 6 mesiacov až do 14 rokov. Hudobné nástroje, drevené puzzle, magnetické knihy či chodítka a odrážadlávyrobené z kvalitných materiálov a maľované nezávadnými farbami. Kreatívne sady so širokým výberom rôznych umeleckých techník tvorenia pokrývajú potreby malých umelcov, ktorí si vďaka nim môžu vytvoriť rôzne
zaujímavé šperky, doplnky či dekorácie do detských izbičiek. Kreatívne sady značky Janod sú vhodné pre trojročné deti ale aj pre dvanásťročné deti - stačí sledovať údaj na každej z nich. Tvoriť tak môžete s deťmi od útleho veku až do obdobia, keď budú chcieť tvoriť úplne samé. 
Drevené hračky určené na rolové hry umožňujú deťom rozvíjať ich predstavivosť, kreativitu či sociálne zručnosti... Veľké množstvo produktov vyhovuje učeniu podľa princípov Montessori či Waldorfskej pedagogiky. Využívajú ich aj pedagógovia detí so zdravotným znevýhodnením, s poruchami učenia či pedagógovia detí s poruchami autistického spektra. Nájsť ich môžete vo veľkej miere aj v materských školách, pretože ich využiteľnosť je veľmi všestranná. Pokrývajú oblasti v metodických plánoch a zároveň zabávajú deti svojou hravosťou.

Ekologickosť a udržateľnosť hračiek

Značke Janod záleží na tom, z čoho je kvalitná zdravá hračka vyrobená. Každý rok v jej portfóliu pribúda veľké množstvo výrobkov s označením FSC. To znamená, že drevo použité na výrobu týchto hračiek pochádza z udržateľného zodpovedného lesného hospodárstva. Janod dbá skutočne na každý detail. Množstvo balení sa dá použiť ako súčasť hry. Materiály použité v týchto hračkách stimulujú detskú hmatovú citlivosť, sú ekologické a bezpečné. Hračky sú mimoriadne odolné, vydržia celé generácie, ekologické, zdravotne nezávadné a testované na splnenie tých najvyšších bezpečnostných štandardov. Značka pracuje na tom, aby jej produkty mali menší vplyv na životné prostredie. Každý rok vo Francúzsku Janod vysadí približne 1500 stromov a spoločne s WWF® úzko spolupracovali na vytvorení kolekcie hračiek navrhnutých špeciálne na zvýšenie povedomia o ochrane biodiverzity.

Kvalita a bezpečnosť hračiek je na prvom mieste

Kvalita produktov a bezpečnosť detí, ktoré ich používajú, sú najväčšími prioritami. Preto je tím kvality so sídlom v Jure zodpovedný za zabezpečenie toho, aby výrobné procesy hračiek boli v súlade s výrobnými normami. Ten istý tím má tiež za úlohu neustále zlepšovať produkty počas ich životnosti a úzko spolupracuje s tímom zákazníckych služieb na mieste, pričom vždy majú spoločný cieľ ponúkať bezpečné, kompletné a vysokokvalitné detské hračky.

 

Instagram @kidmania.sk