Články

Ideálne hračky na rozvoj jemnej motoriky
05.11.2017

Ideálne hračky na rozvoj jemnej motoriky

Rozvoj jemnej motoriky prebieha u detí postupne. Čím sú deti staršie, tým presnejšie a pestrejšie sú ich pohyby. Tým, že sa deti hrajú, ochutnávajú a objavujú svet okolo seba, trénujú si aj svoje motorické schopnosti.

Vzdelávajte svoje deti  interaktívnymi hračkami
05.12.2017

Vzdelávajte svoje deti interaktívnymi hračkami

Interaktívne hračky nie sú ničím novým. S hračkami, ktoré svetielkujú, blikajú a hrajú všetkými farbami, sa deti obdarúvajú už desiatky rokov. Sú to ale zväčša plastové hračky, ktoré môžu obsahovať zdraviu škodlivé ftaláty a, navyše, v prírode vytvárajú ťažko rozložiteľný odpad. Oveľa lepšou alternatívou sú preto drevené hračky, ktoré dieťa pozývajú k interakcii. Určite si spomínate aj na svoje obľúbené hračky a snažíte sa nájsť ich ekvivalent pre svoje ratolesti.

Ako vyrobiť domček z kartónu pre vašich najmenších?
05.01.2018

Ako vyrobiť domček z kartónu pre vašich najmenších?

Povaľujú sa vám doma kartóny, ktoré zvýšili od sťahovania? Kúpili ste nové spotrebiče a čakáte na veľkokapacitný kontajner? Namiesto zakrádania sa pod rúškom tmy, aby vás nikto nevidel pasovať sa s obrovskými škatuľami, urobte svojej ratolesti radosť.

Potešte svojho malého kutila
05.01.2018

Potešte svojho malého kutila

Hľadáte hračku pre chlapca, ktorý má najradšej skrutkovač a poriadny úder kladivom? Detský pracovný stolík s náradím ho určite poteší.

 

Hračky pre deti do jedného roka. Ako vybrať správne?
05.01.2018

Hračky pre deti do jedného roka. Ako vybrať správne?

Hľadáte ideálny darček pre dieťa do jedného roka? S naším návodom sa hravo zorientujete a vyberiete tú najlepšiu hračku!

Tradícia kvality: detské drevené hračky
05.01.2018

Tradícia kvality: detské drevené hračky

Predtým, ako ho nahradil všemocný plast, bolo drevo základným materiálom na výrobu hračiek. Čo je na týchto hračkách také skvelé? Sú takmer nezničiteľné. Zostávajú s nami dlho a často sa s nimi hrajú aj naše vlastné deti. Pamätáme si ich zo škôlok aj od starých rodičov. Prečo? Lebo majú neopakovateľné čaro. Sú plné energie ľudí, ktorí ich vyrobili. Stali sa súčasťou nášho detstva a našich spomienok naň.

Vziať deti do cirkusu?
05.09.2017

Vziať deti do cirkusu?

Z hľadiska humánnosti to každý ochranár zvierat a prírody spochybní. Internet je plný fotografií a videí o tom, ako sa so zvieratami v cirkuse zaobchádza. Podobnú dilemu určite riešite aj pri návšteve ZOO. Na jednej strane si uvedomujete, že deti majú rady zvieratká, no na druhej strane stojí fakt, že cirkus ani ZOO nie je ideálne prostredie, ako deti o zvieratkách poučiť.

 

Hurááá karneval! Alebo aké karnevalové kostýmy a masky pre naše deti?
05.01.2018

Hurááá karneval! Alebo aké karnevalové kostýmy a masky pre naše deti?

Čas karnevalov je tu! Ktoré dieťa by sa rado neprezlieklo do karnevalového kostýmu a nešlo na karneval?
Nákup alebo výroba detských karnevalových masiek a kostýmov môžu byť pre rodiča zložité. Mnohí riešia otázku, za čo prezliecť naše malé ratolesti, aby si užili karneval v plnej paráde? V tejto oblasti sa oproti minulosti veľa nezmenilo. Porozmýšľajte, aké karnevalové kostýmy ste si v detstve radi prezliekali vy a s najväčšou pravdepodobnosťou si túto masku vyberie aj vaše dieťa.
Na trhu je nekonečne veľa možností, odkiaľ je možné karnevalové kostýmy kúpiť alebo požičať. Ak má rodič priestor a je kreatívny, poľahky vytvorí karnevalovú masku alebo kostým spolu s dieťaťom.

    Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

    Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

    Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.