Poketo Slovensko

Poketo, nakladateľstvo pre deti...

Poketo, to sú 3 kamarátky, 3 matky 7 dětí. Tvoríme kreatívne didaktické materiály pre deti také, aké sú: hravé, zvedavé a jedinečné. Dajte im do ruky samolepky a naučia sa abecedu. Vybrané slová idú ruka v ruke s našou ilustrovanou sadou. A v kuchyni si deti poradia vďaka obrázkovým receptom. Poketo produkty sú nielen hravé, ale i praktické a esteticky jednoduché. Nezahlcujú vizuálnym smogom - ani doma, ani v škole. Podporujú deti v hravom učení i kreativite. A hlavne, fungujú!
Podporujeme deti v ich kreativite, nadobúdaní čitateľských schopností a v učení hrou. Zameriavame sa na podporu čítania už od najmladšieho veku a čitateľskej gramotnosti. Prostredníctvom hier a obrázkov pomáhame deťom učiť sa prirodzene, ich tempom a podľa ich záujmov. Zároveň nechávame deťom vlastný priestor, aby si Poketo produkty dotvorili podľa seba. A vidíme, že to funguje. Keď si naši šesťroční Albík a Krispin chceli precvičiť začiatočné písmená slov, vymysleli si sami hru Písmenožrút.


Inšpirujeme sa deťmi.

Rozprávame sa s rodičmi, učiteľmi a učiteľkami zo škôl a škôlok a reflektujeme ich potreby. Vďaka tomu vznikajú nové produkty šité na mieru školám. Spolupracujeme rady a vidíme, že nás to posúva dopredu. Spájame estetiku a kvalitu. Tvoríme veci, ktoré sú pre deti prehľadné, jasné a zrozumiteľné a ktoré nezahlcujú vizuálnym smogom doma ani v školských laviciach. Vďaka tomu sú dobre „čitateľné“ pre všetky deti bez rozdielu, teda i pre deti so špeciálnymi potrebami. Pripravujeme také materiály, ktoré si sami s radosťou dáme do vlastného bytu.


Všetko overujeme v praxi.

Našimi prvými kritikmi sú vždy naše deti. Je ich spolu sedem, vo veku od 4 do 12 rokov. Podieľajú sa na fáze tvorenia i skúšania hotových produktov – naposledy to boli naše ilustrované vybrané slová. Postupne pridávame i ďalších, nestranných kritikov. Spolupracujeme s rodinami, blogerkami, inštitúciami, ako jem napríklad Scio.


Jednáme ekologicky.

Snažíme sa obmedzovať odpady, recyklujeme. Preto u Vás pristane krabica od vŕtačky, či psieho krmiva, namiesto toho, aby skončila v koši. Recyklujeme i staré noviny na zabalenie našich produktov, a tak je každý balíček originál.
Sme cenovo dostupní. Držíme si cenu, ale nepoľavujeme z kvality. Tlačíme na dostatočne silný, kvalitný papier. Do hier používame drevené figúrky. Obaly, ak je to možné, nekupujeme, ale recyklujeme. Chceme, aby si naše produkty mohli rodiny dovoliť a nie len o nich snívať.

Poketo Slovensko sú zastúpené v nasledujúcich kategóriach:

 

Instagram @kidmania.sk