Logické hry a hlavolamy | Small foot

V dnešnej dobe, keď sú deti často pohltené digitálnymi zábavnými aktivitami, je dôležité nezabudnúť na význam tradičných logických hier a hlavolamov. Tieto hry ponúkajú viac, než by ste si mohli myslieť, a mali by sa stať dôležitou súčasťou detského vývoja. Prečo by sa mali deti hrávať s logickými hrami? 
Logické hry a hlavolamy pre deti rozvíjajú kritické myslenie. Hry, pri ktorých musia deti porozmýšľať nad riešením stimulujú mozog a podporujú rozvoj kritického myslenia. Deti sa učia analyzovať situácie, hľadať riešenia a robiť rozhodnutia, čo je užitočné vo všetkých oblastiach života. Logické hry a hlavolamy pre deti ich naučia rozvíjať aj riešenie rôznych problémov. Hlavolamy a logické hry sú v podstate sériou problémov, ktoré je potrebné vyriešiť. Deti sa učia riešiť problémy samostatne, a tým rozvíjajú svoju schopnosť nájsť kreatívne riešenia. V mnohých prípadoch sú hry aj autokorektívne, takže si ich deti vedia samé overiť. Logickým hrám a hlavolamom pre deti neodolajú ani dospelí. To už máme overené, pretože neraz sme si pri nich precvičili premýšľanie aj my. Hry zo série Logic! Logic!CASE sú vhodné na cesty. Logické hry tejto série sú totiž malé, a tak je veľmi jednoduché zbaliť ich aj do kufra či ruksaku. Zaženiete nimi dlhú chvíľu na letisku či vo vlaku. Hry Logic!GAMES sú o čosi väčšie, ale na zábave im to zaručene neuberá. Deti sa s nimi veľmi radi hrajú, pretože si svoju správnu odpoveď vedia veľmi rýchlo overiť. Pozrite si ponuku logických hier a hlavolamov pre deti v našej ponuke. Ak si nie ste istí, radi vám poradíme na našom instagrame alebo v našom hračkárstve v Bratislave.

Mohlo by vás zaujímať:

Recenzia: Logická hra pre deti Kde je Wanda Haba

Najpredávanejšie
Filter produktov
Zobrazenie:
Zoradiť:

Cenový filter

od
do

Dostupnosť

Výrobca Všetko

Vek Všetko

Téma Všetko

Materiál Všetko

Zrušiť filtre
Náučná hra pre deti od 3 rokov, hra rozvíja priestorovú predstavivosť, koordináciu oko-ruka a rozlišovanie farieb a tvarov.
TOP
Áno
Vek
od 4 rokov, od 3 rokov, od 5 rokov
Rozmery
18x18x2 cm
Téma
Čísla/Matematika
Materiál
drevo
19 s DPH / ks
15,83 € bez DPH / ks
Skladom
Obj. číslo: LE11977
Produkty: 1 | Aktuálna strana: 1/1

Majú vaše deti rady logické hry a logické hádanky?

Urobte im radosť logickými hrami či hlavolamom, pri ktorých si precvičia myseľ a zároveň sa niečo nové naučia a užijú si skvelú zábavu. Precvičeniu mozgových závitov s logickými hrami neodoláte ani vy! Hra s nimi pomáha deťom rozvíjať schopnosť plánovania, odhadovania a logický úsudok. Logické hry zväčša sú založené na jednoduchých pravidlách a zároveň prinášajú dynamické herné mechanizmy. Zároveň sú logické hry a hlavolamy pre deti autokorektívne, čo znamená, že si deti vedia samé overiť, či si vybrali správne riešenie.

Aké logické hry a hlavolamy nájdete u nás?

Hry zo série Logic!Logic!CASE sú vhodné pre deti od 4 až do 7 rokov. Dokupovať im môžete rôzne rozšírenia a vhodné sú aj na cesty, kvôli svojej malej veľkosti. Hry Logic!GAME sú hry stále pre jednotlivcov, ale sú o čosi väčšie, no veľmi zábavné – vhodné sú pre deti od 4 do 6 rokov. S edíciou logických hier Smart Games si užijú dlhé hodiny zábavy nielen deti, ale aj dospelí. Nezabudnite si prezrieť aj našu ponuku spoločenských, kartových a športových hier. Rovnako v tejto kategórii objavíte aj hry na rozvoj matematických predstáv, či cudzieho jazyka.

Prečo by mali mať aj vaše deti po ruke detské logické hlavolamy?

  • Logické hry a hlavolamy zlepšujú pamäť a koncentráciu: Hrať sa s logickými hrami vyžaduje pozornosť a pamäť. To vieme aj my dospelí, keď sa snažíme vyriešiť nejaký rébus alebo hlavolam. Deti sa pri hre s nimi musia tiež sústrediť na detaily a udržiavať si informácie v pamäti, čo zlepšuje ich schopnosť koncentrovať sa.
  • Logické hry a hlavolamy rozvíjajú matematické schopnosti: Mnoho logických hier obsahuje matematické prvky, ako sú čísla a vzory. Hraním týchto hier si deti môžu vylepšiť svoje matematické schopnosti a naučiť sa ich využívať v praktickom živote.
  • Logické hry a hlavolamy stimulujú sociálne vzťahy: Niektoré logické hry môžu byť hrané v skupine, čo podporuje spoluprácu, komunikáciu a rozvíjanie sociálnych zručností. S trochou fantázie sa aj s hrami, ktoré sú pre jednotlivcov vedia zahrať aj skupinky detí. 
  • Logické hry a hlavolamy zlepšujú trpezlivosť a vytrvalosť: Riešenie niektorých hlavolamov môže byť náročné a vyžadovať trpezlivosť. Spočiatku môžu byť deti smutné, ak sa im riešenie nepodarí nájsť hneď na prvýkrát. Postupne sa však naučia, že treba skúšať, vytrvať a riešenie sa im ukáže. Deti sa učia, že nie všetko ide rýchlo a ľahko, a to je dôležitá životná lekcia.
  • Logické hry a hlavolamy zabavujú a bavia: Logické hry a hlavolamy sú samé o sebe zábavné! Deti si ich môžu užiť samy alebo s rodinou a priateľmi a strávia príjemný čas pri riešení záhad a hádaniek. Skúste si niekedy k svojim deťom sadnúť a pozorovať, akým spôsobom sa dopracujú k správnemu riešeniu. Ich pozorovaním zistíte veľa aj o tom, ako premýšľajú pri hľadaní správneho riešenia. 
  • Logické hry a hlavolamy podporujú sebadôveru: Keď deti úspešne vyriešia hlavolam alebo logickú hru, cítia sa sebavedomejšie a hrdé na svoje schopnosti. Táto sebadôvera môže preniesť aj do iných aspektov ich života.

Pretože logické hry a hlavolamy ponúkajú toľko výhod pre detský vývoj, mali by byť súčasťou každodenného života detí. Ponúknite im niektorú z našich hier a uvidíte, že si hľadanie správnych riešení určite časom obľúbia. Mali by sme sa snažiť poskytnúť deťom príležitosť objavovať svet logiky a riešiť záhady, pretože to môže mať pozitívny vplyv na ich budúcnosť a rozvoj ich mysle.

 

Instagram @kidmania.sk