Výživová a nutričná pyramída Zdravé jedlo Haba Education

199,90 s DPH / ks 166,58 € bez DPH / ks
Posledný ks skladom
Výživová nutričná pyramáda Zdravé jedlo, Haba Education
Obj. číslo:
140637

Výživová a nutričná pyramída Zdravé jedlo Haba Education

Zábavná a vzdelávacia hra o zdravom stravovaní.
Náš spôsob stravovania je jednou z dôležitých sociálnych tém. Existuje mnoho výsledkov výskumu, ktoré dokazujú, že vyvážená strava spolu s primeranou úrovňou fyzickej aktivity je zdrojom dobrého stavu a kondície v pokročilom veku.
Vyvážená strava poskytuje nášmu telu dôležité živiny, a preto môže predchádzať chorobám. V prípade dieťaťa je rozhodujúcim faktorom pre ich rast a rozvoj.

Výživová pyramída Wehrfritz vytvorená spôsobom prispôsobeným potrebám dieťaťa umožňuje deťom učiť sa v materskej a základnej škole s týmto predmetom, pretože ide o ilustratívny model vizualizácie odporúčaný pre vyváženú a zdravú výživu.
Taktiež ako súčasť terapie poskytuje priamy kontakt s týmto subjektom a môže ho využiť aj na osvieženie a prehlbovanie vedomostí o tejto téme.

Použitie je veľmi jednoduché a intuitívne, čím väčšie je pole pre určitú skupinu potravinárskych výrobkov na jednom poschodí, tým častejšie by ste ich mali jesť a naopak: čím menšie je pole, tým menšie by mali byť porcie.
Potravinárske výrobky tak budú tvoriť kvantitatívny základ pre vyváženú výživu, okrem rozmerov polí budú farby - od tmavozelenej cez svetlo zelenú, žltú a oranžovú až po červenú - odrážať to, čo môžete jesť často, čo s mierou a zriedkavosťou. Dôležité! -okrem príkladov potravinárskych výrobkov, ktoré patria k určitým skupinám živín, tento vzdelávací súbor obsahuje omnoho viac materiálov ako len odporúčaný denný príjem potravín.

Deti sa naozaj ukážkovým spôsobom dozvedajú o skupinách potravín a ich význame pre zdravú výživu. Pokyny obsahujú informácie a herné nápady pre predškolské zariadenia a školy.
Vďaka príťažlivému materiálu hra aktivuje všetky zmysly u dieťaťa. Podporuje záujem o zdravé stravovanie.

Obsah:
- 1 potravinová pyramída s 5 úrovňami (oddeliteľná)
- 37 potravín vyrobených z dreva
- 1 vrecko
- 1 farebná kocka
- návod

Materiál: drevo.

Rozmery: O 40 cm, výška 50 cm.

 

Instagram @kidmania.sk

    Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

    Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

    Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.